Co je to sádrokarton?

Sádrokartony - jistě jste se s tímto termínem již setkali, ale vůbec netušíte, co se pod tímto slovíčkem skrývá

Jedná se o tzv. suchý způsob zdění, kterým lze levně a jednoduše zrekonstruovat či upravit nebo zateplit Váš interiér.

Bez větší námahy a nepořádku lze snížit stropy, zateplit byt či rekonstruovat celý interiér.

Variant sádrokartonových desek je opravdu mnoho a umožňuje každému vybrat podle účelovosti a výše investovaných financí.

Důležité je vědět, že Sádrokartony neslouží jako nosná konstrukce, ale je vhodný hlavně pro vnitřní potřebu.

Sádrokartony jak jsme již napsali, jsou levné, tvarově stálé a odolné.

Jednoduše se do něj instalují nejrůznější typy osvětlení, vytvářející v místnostech příjemnou atmosféru.

Je toho opravdu hodně, co všechno se dá se Sádrokartony v bytě vykouzlit; využití sádrokartonových desek může být všestranné a nečekané.

Lze s jeho pomocí vytvářet a dotvářet nápaditý domov, zajímavé kompozice, a to se zárukou, že vždy může vzniknout jedinečné řešení prostoru.

Varianty sádrokartonu

Ačkoliv se tomu budete divit, sádrokartony lze použít i v koupelně nebo kuchyni, což nám dává lepší možnosti úpravy našeho bytu. V koupelně a kuchyni se používá jiný typ sádrokartonových desek než v ostatních místnostech, to kvůli vyšší vlhkosti - samozřejmě je opět na výběr z více druhů desek. Se Sádrokartony je možné v kuchyni vybudovat policové systémy, nejrůznější zapuštěné skříňky, prostorové předěly mezi jídelnou a kuchyní - a třeba i spížní skříň.

Obloukové podhledy

Sádrokartony nabízí spoustu variant využití a myslím, že dnešní stavebnictví se už bez něj neobejde, neboť se s ním setkáváme na každém kroku.

Při rekonstrukcích starých bytů lze Sádrokartony využít např. k rozdělení velkých prostor, nebo naopak vytvořit z něj výklenky, příčky a předěly k zakrytí ošklivých koutů či různé police apod. Důsledkem toho pak vznikne jedinečné řešení Vašeho interiéru.